Doporučujeme

V kinech od 25. listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_11785

Propadněte chuti kanadských vín

Řekne-li se Kanada, řada z nás si představí rozsáhlou zasněženou zemi, která patří mezi hokejové velmoci. Víte však o tom, že v létě zde teploty přesahují 30 °C, proto se zde daří i vinné révě? Seznamte se s kvalitními kanadskými víny, která ročně ochutnají více než 4 miliony návštěvníků.

Které vinařské oblasti jsou nejznámější?

Nejlepší kanadská vína pocházejí z těchto 4 regionů: Ontario, Nové Skotsko, Britská Kolumbie a Québec. Plocha zmíněných vinařských lokalit zabírá přes 12,5 tisíce hektarů, proto není divu, že se zde vyprodukuje úctyhodných 80 milionů litrů vína za rok. Porovnáme-li zeměpisnou šířku těchto oblastí s evropskými producenty, zjistíme, že se nacházejí na stejné úrovni s vinařskými regiony kolem Rhôny či severní Itálie.

Prestižní vinařství

Nechcete kupovat vína jen na základě doporučení? Pak se vydejte na degustaci vína a nechte promluvit své chuťové pohárky. Pokud máte zájem ochutnat to nej, co Kanada nabízí, hledejte lahve s pečetí VQA/The Vintners Quality Alliance, jež je srovnatelná s francouzskou pečetí AOC nebo italskou DOC. Pečeť VQA si nesou špičková vína z oblasti Niagarských vodopádů, konkrétně se jedná o vinařství Henry of Pelham a Reif Estate Winery. Během degustace se dozvíte spoustu zajímavostí nejen o samotných vínech, ale též o jejich místě původu.

Doplňte svou vinotéku

Která vína by neměla ve vaší domácí vinotéce chybět? Jednoznačně to bude bílé víno White Sands Reif Estate Winery 2017. Jedná se o kupáž Ryzlinku rýnského a Vidalu, díky čemuž víno získává aroma medové hrušky a zralých broskví podpořené jemnými citrusovými tóny. Z červených vín zmiňme Black Oak Reif Estate Winery 2017, kupáž Cabernetu Sauvignon a Gamay. Na patře ucítíte výraznější ovocné příchutě obohacené o aroma třešní, tabáku a pepře. Toto víno bude skvělou volbou ke grilovaným masům.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

Partneři portálu:

      

      

Další portály mediální skupiny HMG:

       

     CELEBRITYHOUSE.cz


PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist