Doporučujeme

V kinech od 25. listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_11785

Podzimní jídelníček? Zařaďte do něj antioxidanty!

S příchodem podzimu nastává čas na změnu jídelníčku. Chcete-li se vyhnout nejrůznějším nemocem, pak své tělo musíte nadopovat antioxidanty. Kde je najdete? Možná budete překvapeni, ale nemusíte pro ně běžet do lékárny, „rostou“ totiž přímo na vaší zahrádce!

Role antioxidantů

Co jsou vlastně antioxidanty? V podstatě se jedná o ochranné látky, které se pyšní mnoha pozitivními účinky na náš organismus. Především posilují naši imunitu a chrání ji před nepříjemnými chřipkami a nachlazeními, kterých je zrovna teď na podzim všude víc než dost. Kromě toho ale působí také jako prevence před srdečními nemocemi, nádorovými chorobami či depresemi. Zároveň fungují jako zpomalovači stárnutí a pomohou vám zbavit se i nějakého toho nadbytečného kilogramu. Podílí se tedy na našem zdraví i kráse.

Nejdůležitější antioxidanty

Mezi nejznámější antioxidanty patří vitamin A, který podporuje imunitní systém a pomáhá tělu bojovat s volnými radikály, vitamin C chránící buňky před nebezpečnými volnými radikály a vitamin E bojující proti infekci. Zapomenout dále nesmíme na selen a zinek, rostlinná barviva flavonoidy, polyfenoly či karotenoidy, jako je lutein nebo lykopen, které snižují riziko rakoviny.

Kde je hledat

Antioxidanty najdete hlavně v ovoci a zelenině – sáhněte po fialových, modrých, červených, oranžových nebo žlutě zbarvených plodech. Vedle rozhodně nešlápnete s rajčaty, lilkem, špenátem, dýní, červenou řepou, mrkví, borůvkami, brusinkami, šípky, rakytníkem, švestkami či broskvemi. Konzumujte je i se slupkou, pod kterou se nachází nejvíc antioxidantů, a ideálně tepelně neupravené, aby byl jejich účinek co možná nejvyšší. V hojné míře na ně „narazíte“ také v oříšcích a slunečnicových semínkách. Nejsnadnější způsob, jak do těla dostat pořádnou porci těchto důležitých látek, představuje populární smoothie. Stačí jen namíchat ingredience podle svojí chuti, všechno hodit do mixéru a máte hotovo. Aby vám šla práce pěkně od ruky, pořiďte si přístroj, na který se můžete opravdu spolehnout. Ideálním pomocníkem se vám stane kvalitní a výkonný kuchyňský mixér RM-500 od společnosti Orava, který si s přípravou smoothie hravě poradí během několika minut. Se svými parametry, tedy 500W příkonem, 23 000 otáčkami za minutu a nerezovými noži se promění v nepostradatelného pomocníka každé domácnosti. Pochvalovat si budete nejen jeho schopnosti, ale i jednoduché čištění, výjimečnou pohodlnost a skladnost. Ostudu vám v kuchyni neudělá ani svým designem – model je totiž dostupný ve více provedeních. Tak který si zvolíte vy?

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

Partneři portálu:

      

      

Další portály mediální skupiny HMG:

       

     CELEBRITYHOUSE.cz


PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist