Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_13692

Restaurace The Artisan představuje sezónní novinky

Večernímu menu kralují čerstvé ryby z Kalendovy Chabrybárny, poctivé proteiny z Amasa i vegetariánská potěšení ze Sluneční farmy Vykáň. O sladkou tečku se postará bezkonkurenční žemlovka.

Pražská restaurace The Artisan představuje čerstvé novinky, které hosté najdou ve večerním menu. Zdejší šéfkuchař David Rejhon sází na ověřenou kvalitu v podobě surovin z vlastní produkce a toho nejlepšího od lokálních dodavatelů ryb, sýrů, masa a zeleniny. V otevřené kuchyni Artisanu pak pod jeho taktovkou vznikají originální pokrmy pro všechny milovníky tradičních chutí i neobvyklých spojení.

„Vařit z kvalitních surovin je pro mě alfou a omegou celé kuchyně. Díky rodinným farmám mám možnost pracovat s těmi nejčerstvějšími surovinami, které jsou dostupné na trhu. Naše menu jsme tak nově obohatili o ještě více kvalitních ryb, které rostou na oblibě. Hosté se mohou těšit na pochoutky ze pstruha, jesetera a vrací se také kapří tatarák, který patří mezi naše nejpopulárnější předkrmy,” říká David Rejhon, šéfkuchař restaurace The Artisan. 

Mezi dvorní dodavatele restaurace patří již řadu let například rodinná farma Kalendova Chabrybárna z Prahy.

„S Davidem Rejhonem spolupracujeme už od roku 2017 a mám radost, že můžeme naše ryby dodávat také do jeho stávající kuchyně, která se řadí mezi vyhlášené pražské podniky. Aktuálně do restaurace dodáváme čerstvé filety ze pstruha duhového, kapra či jesetera. Všechny ryby uchováváme v sádkách v čisté vodě napájené z hloubkového pramene, kde máme unikátní systém filtrování. Ryby jsou tak v dokonale čisté vodě, která je jim přirozená. Tento způsob chovu se odráží ve vysoké kvalitě rybího masa,“ říká Josef Kalenda, majitel a zakladatel Kalendovy Chabrybárny.

Kromě kvalitních ryb si na své přijdou rovněž milovníci hovězího a vepřového masa, jež restaurace odebírá od těch nejpovolanějších odborníků z Amaso. Hosté si mohou nově pochutnat na sušené vepřové krkovici podávané s křenem a domácí fermentovanou zeleninou nebo na vepřovém bůčku se zauzenou bramborovou kaší a domácím zelí. V nabídce nechybí ani hvězda večerního menu tatarák Čestr nebo stařené hovězí.

David Rejhon nezapomíná ani na vegetariány a menu obměnil o staročeského kubu připravovaného tradičně z krup a čerstvých hub. V artisanském podání je navíc vylepšen o domácí zavařené jehličí, které tomuto pokrmu dodává originální chuť a svěžest. Gurmáni se mohou dále těšit na čerstvé sýry, grilovaný květák a další zeleninové pochoutky ze Sluneční farmy Vykáň.

Večerní menu doplní sladká tečka v podobě domácí žemlovky podávané s karamelizovanými jablky, tvarohem a bílkovou sušenkou, která leckoho vrátí ve vzpomínkách do dětských let, byť tentokrát se bude chuťově jednat o úplně jiný zážitek. Milovníci ovoce si mohou nově dopřát také pečenou hrušku s mléčnou čokoládou a křupavými mandlemi.

Večerní menu restaurace The Artisan je pro hosty připraveno od pondělí do soboty vždy od 18:00, a to včetně živého hudebního vystoupení, na které se hosté mohou těšit každý čtvrteční večer. 

Více informací naleznete na www.theartisan.cz.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

PODCASTHOUSE

Degustace

Generální partneři portálu:

Partneři portálu:

      

      

Další portály mediální skupiny HMG:

       

     CELEBRITYHOUSE.cz


PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz 

www.HMGmagazine.cz  

TOPlist